воскресенье, 24 февраля 2019 г.

Знову про відоме

На підході покоління Z. Сучасні діти значно відрізняються від попередніх поколінь. Вони не обов’язково будуть поділяти погляди старших. Яке життя оберуть сьогоднішні першокласники? Якою б не була відповідь, майбутнім поколінням українців маємо запропонувати школу, яка буде для них сучасною.
Сучасний світ складний. Дитині недостатньо дати лише знання. Ще важливо навчити користуватися ними. Знання та вміння, взаємопов’язані з ціннісними орієнтирами учня, формують його життєві компетентності, потрібні для успішної самореалізації у житті, навчанні та праці.Ключові компетентності – ті, яких кожен потребує для особистої реалізації, розвитку, активної громадянської позиції, соціальної інклюзії та працевлаштування і які здатні забезпечити особисту реалізацію та життєвий успіх протягом усього життя.
Новий Закон “Про освіту” передбачає такі ключові компетентності:
вільне володіння державною мовою;
здатність спілкуватися рідною (у разі відмінності від державної) та іноземними мовами;
математична компетентність;
компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій;
інноваційність;
екологічна компетентність;
інформаційно-комунікаційна компетентність;
навчання впродовж життя;
громадянські та соціальні компетентності, пов’язані з ідеями демократії, справедливості, рівності, прав людини, добробуту та здорового способу життя, з усвідомленням рівних прав і можливостей;
культурна компетентність;
підприємливість та фінансова грамотність;
інші компетентності, передбачені стандартом освіти.
Наскрізними вміннями є: читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію, творчість, ініціативність, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми, здатність співпрацювати з іншими людьми.

среда, 20 февраля 2019 г.

Стипендія Одеської обласної ради обдарованим дітям Одеської області

Відповідно до Положення про виплату стипендії Одеської обласної ради обдарованим дітям Одеської області, яке затверджено рішенням обласної ради від 21 грудня 2018 року № 906-VІІ проводився конкурс на здобуття стипендії Одеської обласної ради у 2019 році.
Стипендія призначається 100 особам, обраним на конкурсних умовах. Цього року такі стипендії за результатами відбору отримали 2 юних гімназистів Чорноморська. 
За високі результати в інтелектуальних конкурсах - турнірах, олімпіадах, МАН - стипендія присуджена Білогрудову Даніїлу  та Шпір Марії, учням 6(9)-А  Чорноморської гімназії №1.
Від щирого серця вітаємо наших юних талантів, які показали високі результати, яскравий талант, самовідданість і цілеспрямованість. Окрема подяка батькам, а також педагогам, керівництву гімназії, що допомагає досягти своїм вихованцям таких високих п'єдесталів!

четверг, 14 февраля 2019 г.

Перемога Радченко Христини

Ми щиро вітаємо Радченко Христину, ученицю 9-А класу, яка посіла четверте місце на Всеукраїнському конкурсі "Intel Еко Україна 2019" - національного етапу Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF 2019 (International Science and Engineering Fair) та нагороджена дипломом IV ступеня (за підписом директора конкурсу в Україні, директора НЕНЦ, доктора педагогічних наук В.В. Вербицького)! Тема проекту: "Характеристика взаємодії культур Lactobacillus plantarum та Candida albicans під час утворення полівидової біоплівки". Найщиріші вітання учителю біології Возняк Надії Стефанівні та науковому керівнику проекту, Русаковій Марії Юріївнї, кандидату біологічних наук, доценту кафедри мікробіології, вірусології та біотехнології Одеського національного університету імені І. І. Мечнікова!

Що читають українці

Найновіше масштабне дослідження читацької аудиторії України представили в Києві. Його провели Центр Разумкова, культурно-видавничий проект «Читомо» та платформаПідручник.UA. Опитування проводили в усіх областях України і Києві наприкінці жовтня 2018-го, дослідники проаналізували 2013 анкет від мешканців 65 міст та 57 сіл. 

Уряд затвердив Положення про сертифікацію вчителів

Кабінет Міністрів затвердив Положення «Про сертифікацію педагогічних працівників». Про це повідомили у Міністерстві освіти.
Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.
За інформацією освітнього відомства, вже у 2019 році стартує пілотний проект сертифікації, у якому зможуть взяти участь 1 тисяча вчителів початкових класів.
При цьому, однією з основних засад сертифікації є її добровільність.

10 основних пріоритетів МОН на 2019 рік

2019-й має стати роком розвитку та зростання для усіх сфер від школи та закладів профосвіти до вишів і наукових установ — кожна із них отримала місце у 10-ці основних пріоритетів Міністерства освіти і науки на наступні 12 місяців.
Про це розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час підсумкової прес-конференції «Робота МОН: підсумки 2018-го/візія 2019-го», яка відбулася у Києві наприкінці 2018 року.
«Очевидно, що коло пріоритетів значно ширше, однак ми хочемо концентровано представити саме ті напрями, які торкнуться найбільшої кількості учнів, науковців, батьків, педагогів та викладачів. Можу відповідально заявити, що 2019-й рік буде не менш складним, ніж 2018-й, проте, в частині зростання реальних можливостей для кожного він стане дійсно визначним», — заявила Лілія Гриневич.
Вона підкреслила, що визначені пріоритети рівноцінні між собою та розташовані за принципом від найменшого «споживача» до найстаршого.

Презентована методика оцінювання роботи вчителів

Державна служба якості освіти запропонувала для громадського обговорення проект Методики експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації. 

Затверджено новий порядок проведення шкільних іспитів

Міністерством освіти затверджений новий Порядок проведення державної підсумкової атестації. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.
Документ визначає механізм і форми проведення ДПА осіб, які здобувають освіту в закладах загальної середньої освіти I - III ступенів та інших закладах освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти та осіб, які здобувають середню освіту за сімейною формою навчання. http://osvita.ua/school/63275/

Школам рекомендують відсвяткувати День рідної мови

 http://osvita.ua/school/63385/

Українським школам рекомендують провести святкування Міжнародного дня рідної мови, який у світі відзначатимуть 21 лютого. Лист Інституту модернізації змісту освіти з відповідною рекомендацією надісланий регіональним інститутам післядипломної педагогічної освіти.
У ІМЗО зазначають, що школи, у рамках святкування Міжнародного дня рідної мови, мають організувати фестивалі, конференції, семінари, презентації, круглі столи, відкриті уроки, книжково-ілюстративні виставки та провести диктанти.
Також в Інституті модернізації змісту освіти просять сприяти висвітленню проведеної роботи у ЗМІ, на шкільних сайтах, а також віднайти можливість та нагородити учасників культурно-просвітницьких заходів дипломами, грамотами, цінними подарунками.
Узагальнену інформацію та фотоматеріали щодо відзначення Міжнародного дня рідної мови необхідно надсилати на електронну адресу: menshina213@gmail.com.
В ІМЗО також розробили методичні рекомендації на допомогу проведенню зазначених заходів.

Відкритий урок з англійської мови

13 лютого 2019 року в Чорноморській гімназії №1 в рамках Тижня атестації проведено відкритий урок англійської мови в 7(11)-А класі. Урок проводила вчитель англійської мови Людмила Сергіївна Бичкова. Тема уроку «Світ професій. Вибір професії». Урок вийшов дуже цікавий, продуманий до дрібниць та глибокий. Різноманітні форми роботи ( аудіювання, діалогічне та монологічне мовлення учнів та ін), які представлені на уроці організовано на високому професійному рівні. 
Наші майбутні випускники поділилися з присутніми своїми планами на майбутнє, складали рейтинг професій, сперечались про важливість свого вибору, аргументовано доводили свою думку, проводили тестування з вибору майбутньої професії та чимало іншого. Гімназисти продемонстрували ґрунтовні знання з предмету та вільно спілкувалися протягом уроку англійською, неначе рідною мовою, а це і є результат кропіткої та систематичної праці учителя та учня! Дякуємо Людмило Сергіївно, Вам та Вашим дітям за прекрасний урок!




вторник, 5 февраля 2019 г.

Встреча с Галиной Вдовиченко

О котах-детективах и мышах-музыкантах на встрече с юными читателями и их родителями рассказала в Черноморской гимназии №1 известная украинская писательница и журналистка Галина Вдовиченко.
Галина Константиновна - автор романов "Пол-яблука", "Купальщица" сказочных повестей "Лига нечетных носков", "36 и 6 котов», "Засыпай. Просыпайся" и др. Оказалось, что многие ребята знают и любят персонажей книг Галины, и с удовольствием обсуждали их все вместе. Гимназисты с восторгом слушали писательницу, ее рассказы о рождении любимых детских произведений. Море положительных эмоций и впечатлений получили присутствующие от общения с ней, а еще - почувствовали себя настоящими актерами детектива "36 и 6 котов". Галина Вдовиченко рассказала и о своей новой героине – из книги «Чорна-чорна курка». Как и большинство персонажей предыдущих книг, «чорна курка» не останавливается ни перед чем на пути к исполнению своей мечты. А мечта у нее даже не одна! Рассказ о том, как появляются сюжеты и персонажи, Галина Вдовиченко ненавязчиво дополняет образовательными моментами. Ребята находят ошибки в словах героев книг, запоминают новые понятия (например, палиндром – слово или сочетание, которое читается одинаково задом наперед – как «курка крук»).

 


В третьей по счету книге о приключениях 36 и 6 котов сюжет будет построен вокруг дома для престарелых. Знаменитые хвостатые герои Галины Вдовиченко на этот раз будут восстанавливать веру в себя у пожилой актрисы и тренера по футболу. Выход книги намечен на май 2019-го. А в ближайшие недели выйдет переиздание двух взрослых романов Галины, тоже в издательстве «Старого лева», как и ее детские произведения. Ученики задавали очень много вопросов писательнице. Им интересно было узнать, и как создать интересную историю, где Галина Вдовиченко находит своих героев. как придумывает им имена, какие герои самые любимые, когда написала своё первое произведение и много других. Оказалось, что многие ученики всерьёз задумываются о писательской карьере. Очарование Галины и ее непринужденность в общении покорили и детей, и взрослых. Спасибо Галине Константиновне Вдовиченко за чудесную встречу, полную искренности, добра и желания читать книги!