Нормативна база

    

Нормативна база

 

 

 

Картинки по запросу клипарт красная папка

 

 

Картинки по запросу клипарт папка

 

 

 

Перелік основних нормативних документів


Нормативно-правове забезпечення
Верховна Рада 5 вересня ухвалила проект закону про освіту. Відтепер в Україні навчатимуть не за "фабричним" методом, а за компетентнісним.
З 2018 року діти здобуватимуть
середню освіту 12 років.


Рада ухвалила закон про освіту: в Україні вводиться 12-річне шкільне навчання

Відповідно до закону, повна загальна середня освіта в Україні є: обов’язковою початкова освіта тривалістю чотири роки; базова середня освіта тривалістю п’ять років; профільна середня освіта тривалістю три роки. 


ЗНО вдосконалять. Опублікували стратегію освітніх оцінювань до 2030 року




Зовнішні та внутрішні оцінювання пронують проводити на випуску з початкової, базової, середньої та профільної освіти. Ключові питання схваленої у МОН стратегії викликали жваву дискусію серед експертів.

Система зовнішніх оцінювань буде грунтуватися на таких принципах:


забезпечення права кожного здобувача освіти на справедливе, неупереджене, об’єктивне, незалежне, недискримінаційне та доброчесне оцінювання результатів його навчання, здобутих незалежно від виду та форми здобуття освіти; 

дотримування балансу між автономією закладів освіти та загальнодержавними пріоритетами в галузі освіти; 

стандартизування змісту, форми й порядку проведення оцінювання; 

забезпечення здобувача освіти та інших зацікавлених осіб інформацією, необхідною для вибору та коригування індивідуальної освітньої траєкторії здобувача освіти; 

забезпечення повноти даних, отриманих за підсумками оцінювань, і можливості використання їх для формування як державної, так і локальної політики в галузі освіти.

                
Закон України «Про повну загальну середню освіту»
 http://osvita.ua/school/reform/71607/
Президент Володимир Зеленський підписав Закон України «Про повну загальну середню освіту», що був ухвалений Верховною Радою 16 січня 2020 року. Документ вже повернуто до Верховної ради.
    За словами заступника міністра освіти Любомири Мандзій, відтепер Міністерство освіти і науки має можливість втілювати заплановані зміни у шкільній освіті.
    «Цей закон покликаний розвивати Нову українську школу та надавати нові можливості для наших учнів та їхніх батьків, вчителів, освітніх управлінців. Попереду – чимало кропіткої роботи над втіленням запланованих змін. Закликаємо долучатись до них усіх, хто зацікавлений у побудові Нової української школи», – зазначає Мандзій.
    Зокрема, закон гарантує рівний доступ до освіти для учнів, забезпечує педагогічну автономію вчителів та передбачає більше можливостей для шкіл у використанні власних коштів.
    Учні отримують можливість будувати індивідуальні освітні траєкторії, обирати навчальні предмети та мати більше прав для учнівського самоврядування.
    Батькам учнів закон надає гарантії безпечнішого середовища для дітей, зокрема – гарантії захисту від булінгу, а також право ініціювати позаплановий інституційний аудит у школі.
    Документ надає вчителям реальну автономію у створенні програм, розробці систем оцінювання, відкриває ширші можливості для підвищення кваліфікації та зростання їхньої зарплати.
    Закон також встановлює нові підходи до призначення директорів шкіл, надає більше можливостей для підсилення шкіл педагогами та запроваджує педагогічну інтернатуру для молодих вчителів.

    https://osvitoria.media/news/pryjnyaly-novyj-zakon-pro-povnu-zagalnu-serednyu-osvitu-yaki-novatsiyi/

     
    http://osnova.com.ua/news/

    Комментариев нет:

    Отправить комментарий