понедельник, 10 мая 2021 г.

Для вчителів закуплять ноутбуки на майже мільярд гривень

 

980 мільйонів гривень буде спрямовано з держбюджету на придбання ноутбуків для педагогічних працівників. Це кошти субвенції, передбаченої на боротьбу з COVID-19 та його наслідками під час освітнього процесу в школах. Порядок та умови надання цих коштів, а також їх розподіл між місцевими бюджетами уряд затвердив 21 квітня, повідомляє пресслужба МОН.«Придбані ноутбуки закріплюватимуться за навчальними кабінетами відповідних закладів загальної середньої освіти та використовуватимуться виключно для організації освітнього процесу у ЗЗСО. У разі встановлення заборони на відвідування закладів освіти її здобувачами ноутбуки на період дії такої заборони можуть надаватися у користування педагогічним працівникам з метою належної організації освітнього процесу», - пояснили в міністерстві.

Стартувало навчання директорів шкіл, що беруть участь в проєкті з впровадження НУШ у 5-9 класах

 

НУШ у базовій школі: розпочалося підвищення кваліфікації керівників шкіл, що пілотуватимуть реформу в 5-9 класах. Навчання проходитьв режимі онлайн. 27 квітня відбувся перший модуль програми «Нова українська школа: перехід на наступний рівень», усього передбачено шість модулів, як зазначили у МОН. Навчання триватиме протягом квітня-серпня цього року. Це будуть як навчальні вебінари, так і індивідуальні завдання та практичні кейси. Програма охоплює найважливіші теми, які допоможуть розпочати навчальний рік у пілотних школах:

- структура та зміст Державного стандарту базової середньої освіти;

- компетентнісний потенціал та обов'язкові результати навчання за освітніми галузями;
- типова освітня програма, освітня програма закладу та модельні навчальні програми;
- наступність при переході від початкової до базової середньої освіти та взаємодія керівника закладу освіти, вчителів, батьків та учнів у перехідному періоді;
- створення шкільних команд та професійних спільнот, а також професійний розвиток педагогічних працівників закладу освіти, методи виявлення освітніх запитів та потреб.
Навчання у 5-х пілотних класах НУШ розпочнеться у вересні 2021 року. Решта п’ятикласників почнуть навчання за новим Держстандартом базової середньої освіти з вересня 2022 року.
Довідково. Розробник і виконавець програми «Нова українська школа: перехід на наступний рівень» – проєкт «Навчаємось разом». Він фінансується Міністерством закордонних справ Фінляндії та ЄС. Проєкт реалізується під патронатом Міносвіти України, за участю Інституту модернізації змісту освіти, Українського інституту розвитку освіти, Національної академії педагогічних наук, Команди підтримки реформ МОН, Європейського фонду освіти, Європейського центру ім. Вергеланда, фонду «The LEGO Foundation», British Council, ГО «Освіторія», EdCamp Ukraine.

Новий порядок відбору шкільних підручників

МОН розробило новий Порядок конкурсного відбору підручників (крім електронних) та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників. Документ оприлюднений для громадського обговорення, пропозиції та зауваження до нього приймаються до 23 травня на електронні адреси: konkurs.imzo@gmail.com та khomenko@mon.gov.ua. Завантажити проєкт можна на сайті - http://osvmarker.com.ua/novini-osviti/3991/Новий порядок передбачає, що в конкурсі можуть брати участь лише ті підручники, що вже мають гриф, тобто пройшли комплексну експертизу (психолого-педагогічну, науково-методичну та антидискримінаційну).
Сам конкурс складатиметься з двох частин, строки проведення яких співпадають:
- проведення дизайнерської експертизи підручників/посібників;
- вибір підручників/посібників закладами освіти за їх електронними версіями та їх обговорення.

БАТЬКИ МАЮТЬ ПРАВО ВІДВІДУВАТИ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ

 

Батьки можуть заходити в школу під час пандемії - внесено зміни до постанови державного санітарного лікаря. вхід дозволено за умов:
✅використання засобів індивідуального захисту;
✅проведення термометрії безконтактним термометром;
✅попереднього узгодження з керівником закладу освіти.

Запропоноване таке формулювання:
“Вхід та перебування в закладі освіти інших учасників освітнього процесу, зокрема батьків здобувачів освіти, а також сторонніх осіб, дозволяється з метою захисту прав здобувачів освіти, педагогічних та інших працівників закладу, реалізації ними прав, передбачених законодавством, а також задля здійснення громадського нагляду (контролю) за умови використання засобів індивідуального захисту (респіратора, захисного щитка або маски, в тому числі виготовленої самостійно) після проведення термометрії безконтактним термометром та попереднього узгодження відповідних дій з керівником закладу освіти.
Допуск до закладу освіти батьків або осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю, за умови дотримання вимог, передбачених абзацом першим цього пункту, не потребує попереднього узгодження з керівником закладу освіти”.

Педагогічна технологія "Росток"

 

Окрім НУШ у базовій школі впровадитимуть технологію «Росток» – наказ МОН З вересня цього року в 5-9 класах розпочнеться впровадження педагогічної технології «Росток». Про це йдеться у наказі МОН від 29 квітня № 483 «Про реалізацію інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня за темою «Впровадження в освітній процес педагогічної технології «Росток» в умовах реалізації освітнього стандарту базової середньої освіти на травень 2021 – листопад 2027 роки». Щоб ознайомитися з документом детальніше, завантажте його на на сайті – http://osvmarker.com.ua/novini-osviti/4001/