- Кожен педагогічний працівник закладу загальної середньої освіти зобов’язаний підвищувати свій професійний рівень та педагогічну майстерність, підвищувати кваліфікацію – тобто опановувати нові та вдосконалювати раніше набуті компетентності в межах своєї професійної діяльності або галузі знань (частина 2, статті 54 та частина 6 статті 18 Закону України “Про освіту” ). Процедура підвищення кваліфікації визначається частиною шостою статті 59 Закону України “Про освіту” та Порядком підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників. Загальний обсяг підвищення кваліфікації вчителя не може бути меншим за 150 годин на п’ять років (пункт 16 Порядку). Педагог самостійно обирає форми, різновиди, напрями, а також суб’єкта підвищення кваліфікації – тобто того, хто йому може надати освітні послуги з підвищення кваліфікації (пункт 7 Порядку). Служба освітнього омбудсмена підготувала роз’яснення щодо підвищення кваліфікації. “Нова українська школа” публікує їх повністю. Детальніше тут.
понедельник, 7 июня 2021 г.
Підвищення кваліфікації
понедельник, 10 мая 2021 г.
Для вчителів закуплять ноутбуки на майже мільярд гривень
Стартувало навчання директорів шкіл, що беруть участь в проєкті з впровадження НУШ у 5-9 класах
- структура та зміст Державного стандарту базової середньої освіти;
Новий порядок відбору шкільних підручників
БАТЬКИ МАЮТЬ ПРАВО ВІДВІДУВАТИ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ
Педагогічна технологія "Росток"
четверг, 22 апреля 2021 г.
"УРОКИ ЄВРОПИ ДЛЯ УКРАЇНИ"
Урок памяті Чорнобиля
26 квітня на сайті http://xn--hornobyllessons-ltm.com/ вчитель будь-якої школи України, зможе знайти “Урок пам’яті Чорнобиля”, розроблений спеціально для кожного з першого по одинадцятий класи, та організувати його перегляд для своїх учнів.
Міжнародний фотоконкурс
https://syaivo.org
З метою розвитку дитячої та юнацької творчості, а також покращення екологічної ситуації у світі з 12 лютого 2021 року по 15 травня 2021 року серед учнів 5-8-х, 9-11-х класів закладів загальної середньої, позашкільної і професійної (професійно-технічної) освіти та студентів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) освітніх рівнів вищих закладів освіти всіх спеціальностей буде проведено Міжнародний фотоконкурс «Ми – люди Землі».
Організаторами Фотоконкурсу виступили Міжнародний культурний центр «Сяйво» і Міжнародна школа “Меридіан” за підтримки Міністерства освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, НЦ «Мала академія наук України», Київського міського центру сім‘ї “родинний дім” та Project Central (США).
Мета Фотоконкурсу – сприяти самореалізації творчого потенціалу дітей, юнацтва та молоді, розвитку громадської еко-свідомості, збереженню Всесвіту та навколишнього середовища, формуванню національної культури чистоти та екологічної відповідальності людства.
Конкурсні роботи розглядатиме та оцінюватиме компетентне журі. Переможців та активних учасників буде нагороджено цінними подарунками, а саме: планшетами, бездротовими навушниками, фітнес-браслетами та канцелярським приладдям відповідно до 3-х категорій (перша категорія: учні 5-8-х класів; друга категорія: учні 9-11-х класів; третя категорія: студентська молодь).
Заявка на участь у Фотоконкурсі за посиланням: https://forms.gle/y2hNd4aQqekxHfQf7 Крайній термін подання конкурсних робіт 15 травня 2021 року.
Результати конкурсу будуть оголошені 25 травня 2021 року у фейбуці та на сайті Міжнародного культурного центру «Сяйво» https://syaivo.org
https://drive.google.com/file/d/11RX-rPeSbD1TMqK8GZi9iFfxXCGNE50h/view?usp=sharing
Фатальні кроки: як зупинити дитячі ігри зі смертю?
ШАНОВНІ БАТЬКИ!
Б'ЄМО ТРИВОГУ! МАЄМО ДІЯТИ РАЗОМ!
Складно в сучасному світі інфопотоків позбавити дитину соціальних мереж – там всі ми, і від цього не втекти. Тоді потрібно навчитися з цим жити і справлятися з випробуваннями, які були, є і все одно будуть.
Психолог, психотерапевт Марія Фабрічева зазначає: "Є така гіпотеза: немає такого підлітка, який хоче померти – є дуже багато підлітків, які не знають, як жити. Коли дитина йде на якийсь експеримент – на будь-який: з таблетками, алкоголем, зміною зовнішності – це говорить тільки про одне, що підліток кричить: «Подивись на мене!». Кричить світу дорослих, кричить світу однолітків".
Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба з огляду на випадки, пов’язані з небезпечними «іграми», які поширюються в Інтернеті, опублікував свої поради:
"До уваги батьків. Небезпека в Інтернеті більша, ніж здається. Діти можуть не розуміти наслідків своїх дій, можуть вважати розвагою те, що призводить до катастрофічних наслідків. Поговоріть зі своїми дітьми про небезпеку онлайн! Нагадайте дітям про важливі правила користування Інтернетом і соціальними мережами. Не спілкуватися з незнайомцями. Не повторювати дії, які пропонуються в мережі. Поясніть, що «розваги» онлайн несуть небезпечні, а часом – невідворотні наслідки в реальному житті!".
Поліцейські також оприлюднили свої поради батькам:
"Спілкуйтеся по-дружньому зі своїми дітьми, будуйте довірливі стосунки, спонукайте дитину розповідати про її друзів та шкільне життя та ставтеся до дитини з розумінням.
Також вони рекомендують приділяти більше уваги психологічному стану дитини,
як-от:
● перевіряти акаунти дитини в соціальних мережах та групи, до яких вона приєдналася;
● переглядати зміст спілкування в приватних чатах;
● контролювати відео та фото, які є в гаджетах вашої дитини;
● звертати увагу на її коло спілкування".
БЕРЕЖІМО НАШИХ ДІТЕЙ РАЗОМ!
За матеріалами "Інформаційна Агенція "ПОГЛЯД"" https://www.poglyad.tv/pro-nas/
МОН розробило рекомендації для педагогів щодо безпеки дітей у цифровому просторі
Як розповісти батькам та учням про безпеку дітей у цифровому просторі? Про це повідомляють на сайті МОН.
Вчителям та батькам радять приділити особливу увагу підліткам віком 12–17 років, оскільки на ці роки зазвичай припадає етап активного формування їхньої самооцінки та переконань. Також у рекомендаціях зазначають, що в цей час виникає активна потреба в спілкуванні з однолітками та самоствердженні.
Під час організації профілактичних заходів учителям радять зосередитися на донесенні матеріалу про:
- права людей у цифровому середовищі;
- електронну участь в ухваленні рішень;
- збереження здоров’я під час роботи з цифровими пристроями;
- механізми захисту прав, що порушуються в інтернеті, а також способи отримати допомогу.
Батькам під час комунікації з дитиною радять:
- говорити про безпеку в інтернеті та допомагати розвивати критичне мислення, вчити робити аргументований вибір та відповідати за його результати;
- будувати відкриті та довірливі стосунки;
- формувати корисні звички використання гаджетів та цифрового середовища й підвищувати самооцінку дитини, дозволяти їй самостійно робити вибір і бути відповідальною за це;
- встановлювати часові межі користування ґаджетами та контролювати додатки, ігри, вебсайти та соціальні мережі, якими користується дитина;
- бути уважними до ознак страху чи тривоги дітей, зміни їхньої поведінки, режиму сну та апетиту.
У разі виникнення додаткових запитань або необхідності повідомити про злочин радять звертатися до Національної поліції (0 800 50 02 02) або кіберполіції (0 800 50 51 70).
Психологічну допомогу можна отримати за номером 0 800 500 225 (Національна гаряча лінія з питань протидії насильству та захисту прав дитини). Також підлітки можуть отримати консультацію онлайн в Teenergizer.
Ознайомитися з рекомендаціями повністю можна за посиланням. Завантажити документ Тут ви можете знайти добірку онлайн-ресурсів про медіаграмотність від освітнього омбудсмена.
Дивіться також "7 порад для вчителів, як навчити учнів безпечної поведінки в інтернеті"
Уряд затвердив Положення про Єдиний державний портал цифрової освіти
«Дія. Цифрова освіта»Це поліпшить доступ фізичних і юридичних осіб до цифрової освіти та навчання цифрової грамотності, реалізує право кожного на освіту, її доступність шляхом навчання дистанційно через Інтернет, розвиток цифрових компетентностей.
Наслідком реалізації акта стане якісна трансформація ринку праці та суспільства у цілому в напрямку розвитку людського капіталу, оптимізації та покращення системи освіти дорослих та зростання безпеки громадян в інформаційному суспільстві.
10 березня 2021 року Кабінет Міністрів України постановив затвердити Положення про Єдиний державний портал цифрової освіти «Дія. Цифрова освіта», яким визначаються мета, основні завдання, функціональні можливості та суб’єкти вебпорталу, зміст інформації, яка на ньому міститься, та інші питання.
Основі завдання порталу «Дія.Цифрова освіта»:
- надання можливості доступу до освітніх матеріалів;
- забезпечення цифрової грамотності людей усіх вікових категорій;
- забезпечення проведення тестування, зокрема тестування рівня цифрової грамотності (Цифрограм);
- забезпечення отримання електронних документів, що підтверджують проходження навчання;
- формування індивідуального переліку освітніх матеріалів;
- відображення новин та результатів досліджень у сфері освіти;
- поширення ідей цифровізації, доведення інформації щодо новітніх цифрових технологій;
- надання інформації про підприємства, установи, організації, які можуть надати доступ до цифрової освіти (центрів цифрової освіти);
- використання методів і механізмів для покращення результатів навчання;
- захист даних (у тому числі персональних), що розміщуються на вебпорталі цифрової освіти, від несанкціонованого доступу, знищення, модифікації.
Технічним адміністратором порталу є державне підприємство «Дія», що належить до сфери управління Мінцифри.
Також Кабмін постановив Міністерству освіти і науки забезпечити розроблення нормативно-правових актів щодо врегулювання порядку наповнення Єдиного державного порталу цифрової освіти «Дія. Цифрова освіта» в частині вебплатформи дистанційного навчання «Всеукраїнська школа онлайн» освітніми матеріалами, необхідними для дистанційного здобуття освіти.
Як навчати проводити діалог, переговори та дебати
https://debate.nus.org.ua/СТРУКТУРА ПОСІБНИКАПосібник складається із шести основних розділів:
“Ведення діалогу” (про вміння вести продуктивний діалог та навичкам активного слухання);
“Ведення переговорів” (про ведення переговорів, особливості стилів та методик переговорного процесу);
“Проведення дебатів” (про підготовку та проведення професійних дебатів, вміння формувати аргументацію та доводити думку);
“Оцінювання ДПД” (про оцінювання ефективності ДПД, успішність навчання та формування відповідних навичок);
“Створення дискусійного клубу” (про створення дискусійного клубу в школі, ідеї для перших зустрічей, у тому числі й в онлайн-форматі);
“Підсумок” (дає рекомендації для створення сприятливих умов для успішного формування навичок ДПД усіма учасниками освітнього процесу).
Завантажити посібник https://debate.nus.org.ua/attachment/153
Рада очікувано скасувала обов'язковість шкільних іспитів
http://osvita.ua/school/82223/
Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт щодо окремих питань завершення навчального року, який передбачає звільнення випускників повної середньої освіти від обов'язкового проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО.
За відповідний законопроєкт під час позачергового засідання парламенту проголосувало 298 народних депутатів.
Ухвалений закон встановлює, що здобувачі освіти, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, будуть звільнені від проходження державної підсумкової атестації через здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби.
Водночас здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, матимуть право пройти ДПА, у тому числі у формі ЗНО, за власним бажанням.
Водночас для абітурієнтів, які планують вступати до закладів вищої освіти, ЗНО буде проведено в установлені терміни відповідно до визначених регламентів проведення тестування.
Раніше МОН України звільнило від проходження шкільних іспитів учнів 4 та 9 класів.
среда, 17 февраля 2021 г.
Опитування щодо організації дистанційного навчання в школах у 2020/2021 навчальному році
Опитування щодо організації дистанційного навчання в школах у 2020/2021 навчальному році
Державна служба якості освіти України проводить з 01 до 09 лютого 2021 року онлайн-опитування з питань організації дистанційного навчання в школах у 2020/2021 навчальному році.
«Організація освітнього процесу в умовах карантинних обмежень залишається справжнім викликом для закладів освіти. Особливо важливим є питання якості навчальних занять, які проводяться за допомогою дистанційних технологій. Тому Служба задля розроблення рекомендацій щодо вдосконалення організації дистанційного навчання розпочинає опитування всіх учасників освітнього процесу», — зазначив Руслан ГУРАК, Голова Державної служби якості освіти України.
Опитування анонімне, відбувається в межах моніторингу системи освіти. Його результати необхідні для поліпшення організації дистанційного навчання та формування партнерських взаємин у закладах загальної середньої освіти.
Просимо надати відповіді на запитання:
понедельник, 1 февраля 2021 г.
Анкетування: перевірте себе
Пам’ятайте: ніколи не помиляється лише той, хто нічого не робить. Тому не бійтеся помилитися під час тестування. Програма підкаже правильну відповідь і пояснить, чому саме так.
Закріплюємо знання з медіаграмотності
Домашні завдання: від чого залежать, скільки часу виконувати, як фіксувати
Створення мультимедійної презентації
Інструктажі учнів з безпеки життєдіяльності: хто й коли проводить і як фіксує
Що я знаю про факт-чекінг та верифікацію фото
Атестація педагогічних працівників
Організовуємо та проводимо екскурсію
пятница, 29 января 2021 г.
суббота, 16 января 2021 г.
Календарно-тематичне планування з різних предметів на 2020-2021н.р.
Збірник календарно-тематичних планувань з української мови та літератури на 2020-2021 н.р.
Збірник календарно-тематичних планувань з математики на 2020-2021 н.р.
Збірник календарно-тематичних планувань з англійської мови на 2020-2021 н.р.
Збірник календарно-тематичних планувань з історії та правознавства на 2020-2021 н.р.
Збірник календарно-тематичних планувань з біології на 2020-2021 н.р.
Збірник календарно-тематичних планувань з хімії на 2020-2021 н.р.
Збірник календарно-тематичних планувань з фізики та астрономії на 2020-202н.р.
Збірник календарно-тематичних планувань з географії на 2020-2021 н.р.
Збірник календарно-тематичних планувань з мистецтва та музики на 2020-2021 н.р.
суббота, 9 января 2021 г.
-
На початку мені здавалося, що формувальне оцінювання – це легко: бери застосовуй техніки, і – все готово: всі діти щасливі, що їх х...
-
Напередодні нового навчального року пропоную вашій увазі відео, що мотивує - "20 правил взаємовідносин у школі". Універсальн...